Atlétika bajnokság

II. – III. - IV. korcsoport

Versenykiírás

1. A verseny célja: Versenyzési lehetőség biztosítása a református iskolák tanulói számára, országos bajnoki cím eldöntése a különböző atlétikai versenyszámokban, a sportág népszerűsítése, a református iskolák közötti kapcsolatok erősítése


2. A verseny rendezője: Arany János Református Általános Iskola és Óvoda, RIDISZ, Albertirsai Sportegyesület

3. A verseny helye és ideje: Ecsedi László Sportcentrum, Albertirsa 2019. június 07. 10:00

4. A verseny fővédnöke: Nagytiszteletű Szabó Gábor, a Nagykőrösi Református Egyházközség lelkészelnöke


A versenybíróság:

elnöke: Nagy Lászlóné (Albertirsai Sportegyesület)

elnökhelyettes: Pörge Rita (Arany Ref. Ált. Isk. – testnevelő)

technikai vezetők: Bányai Viktor (Arany Ref. Ált. Isk. – testnevelő)

versenyiroda vezető: Ronkó Antal (Arany Ref. Ált. Isk.– informatikus)


5. Korcsoportok:

II. korcsoport: 2008-ban vagy később született fiúk és leányok

III. korcsoport: 2006-2007-ban született fiúk és leányok

IV. korcsoport: 2004-2005-ben született fiúk és leányok


6. Versenyszámok:

II. korcsoport: 60m síkfutás, távolugrás, kislabda-hajítás

III. korcsoport: 60m síkfutás, 600m síkfutás, távolugrás, magasugrás, kislabda-hajítás, svéd váltó

IV. korcsoport: 100m síkfutás, 300m síkfutás, 800m síkfutás, távolugrás, magasugrás, kislabda-hajítás, súlylökés, svéd váltó

Egy iskolából minden egyéni versenyszámban max. 2 fő indítható.

Egy versenyző 2 egyéni versenyszámban és a váltóban indulhat.


7. Nevezés:

Nevezni az iskolánk honlapján (http://www.aranyosok.hu) található vagy a RIDISZ által kiküldött nevezési lapon lehet. Az aláírt és lepecsételt nevezési lapokat a számlázási név és cím megjelölésével elektronikus úton küldjék az arany.olv@gmail.com email címre, nevezési határidő: 2019. május 17.

HELYSZÍNI NEVEZÉS NINCS!

Jelentkeztetés: a beküldött nevezések alapján, a verseny kezdete előtt egy órával

Felvezetés: a versenyszámok előtt 10 perccel történik

8. Nevezési díj: 1000 Ft/versenyző, melyet a szervező számláz ki a nevező intézmények részére a nevezési lapok alapján

9. Igazolás: az iskola által hitelesített nevezési lappal, érvényes diákigazolvánnyal, TAJ-kártyával vagy annak másolatával.

10. Díjazás: A versenyszámok 1-3. helyezettjei érem- és oklevél díjazásban részesülnek, a 6. helyezésig szintén oklevelet adunk. A résztvevő iskolák részére pontversenyt hirdetünk, melynek különdíjait a Szervezők ajánlották fel.

11. Egyebek:

  • a pálya 4 futósávos, rekortán felületű
  • a versenyen szöges futócipő használata engedélyezett
  • a távolugrás II-III-IV. korcsoportban is 60cm széles elugró sávból történik
  • súlylökésben a lányok 3, a fiúk 4 kg-os súlygolyóval versenyeznek (saját szer nem engedélyezett)
  • svéd váltó: 100m, 200, 300, 400m (a pontversenyben dupla pontokért)
  • a versenyszámokban a MASZ szabályok az érvényesek. Kivétel: a futószámokban azt a versenyzőt zárjuk ki, aki a második rajtnál hibázik
  • az öltözőkben hagyott értéktárgyakért a rendezőség anyagi felelősséget nem vállal
  • bemelegítés a sportlétesítmény edzőpályáin történhet
  • technikai értekezlet 9:00-kor
  • csapatok felsorakozása 9:45-kor


Versennyel kapcsolatos információk:

Bányai Viktor testnevelő

tel.:+36 20 459 6738

email: bnyaiviktor@gmail.com


Eredményes felkészülést kívánunk!

atlétika nevezési lap19 végl..docx
Atlétika verseny 19..docx

Időrend

Albertirsa, 2019. 06. 07.


10:00 Ünnepélyes megnyitó

10:30

100 m IV. kcs. lány „ A” pálya

60 m II. kcs. lány „ B” pálya

távolugrás IV. kcs. fiú „ A” pálya

távolugrás III. kcs. fiú „ B” pálya

magasugrás IV. kcs. lány

súlylökés IV. kcs. fiú

kislabdahajítás III. kcs. lány

10:50

60 m III. kcs. lány „ A” pálya

11:00

60 m II. kcs. fiú „ B” pálya

11:15

100 m IV. kcs. fiú „ A” pálya

távolugrás IV. kcs. lány „ A” pálya

távolugrás III. kcs. lány „ B” pálya

magasugrás III. kcs. fiú

súlylökés IV. kcs. lány

kislabdahajítás IV. kcs. fiú

11:30

60 m III. kcs. fiú „ A” pálya

12:00

távolugrás II. kcs. lány „ B” pálya

300 m IV. kcs. lány

magasugrás IV. kcs. fiú

kislabdahajítás IV. kcs. lány

12:10

300 m IV. kcs. fiú

12:25

100 m döntő –IV. kcs. lány „ A” pálya

12:30

100 m döntő -IV. kcs. fiú „ A” pálya

12:35

60 m döntő -III. kcs. lány „ A” pálya

12:40

60 m döntő -III. kcs. fiú „ A” pálya

12:45

600 m III.kcs. lány (különdíj)

távolugrás II. kcs. fiú „ B” pálya

magasugrás III. kcs. lány

kislabdahajítás III. fiú

13:00

600 m III. kcs. fiú

13:15

800m IV. kcs. lány

13:30

800 m IV. kcs. fiú

kislabdahajítás II. kcs. lány

13:45

svéd váltó III. kcs. leány

14:00

svéd váltó III. kcs. fiú

kislabdahajítás II. kcs. fiú

14:15

svéd váltó IV. kcs lány

14:30

svéd váltó IV. kcs. fiú

14:45 Eredményhirdetés /váltók és az összetett verseny/

Az egyes versenyszámok eredményhirdetése folyamatosan történik.